Dekim Ecza A.Ş. 'nin ilerleyen yıllardaki hedeflerinden biri yurtiçindeki mevcut faaliyetlerine mümessillikler ilave ederek özel projelerde hizmet vermektir. Bu hedef paralelinde Dekim Ecza A.Ş., personelinin yetkinliklerini geliştirmek maksadıyla hizmet içi eğitime önem vererek, gerekli insan kaynakları oluşumunu sağlamıştır, ve değişen koşullara karşı sürekli eğitim yoluyla şirketin ve çalışanlarının yeteneklerini geliştirmektedir.


Aynı zamanda çalışılmakta olan hedeflerden biri de yurt dışından özellikle yatan hasta ve hastane pazarında ekonomik ve verimli sağlık ürünlerinin Türkiye 'de lisanslama , satış ve dağıtım hizmetlerini sunarak, Yurt dışı lisansör firmaların Türkiye 'de temsil edilmelerini sağlayacak, ithalat, lisanslama işlemleri ve mümessil ecza depoculuğu hizmetleri ile lojistik ihtiyaçlarına cevap vermektir. Yurtdışında ruhsatlama, tanıtım ve ihracat faaliyetleri ile dış satım ile milli ilaç sanayine destek ve katkı vermektir.

Dekim Türkiye’ nin jeolojik ve coğrafi durumunun yarattığı avantajlarla Türkiye’ nin verimli topraklarında yetişen tıbbi bitkileri iyi tarım üretimi koşulları içinde yetiştirmek amaçlı da çalışmaktadır.